top of page
Search
  • mydokalove

Bransoletka z turmalinu czarnego


Bransoletka z turmalinu czarnego, kwarcu z turmalinem i jadeitu białego z runą Algiz – ochrona i prowadzenie

Bransoletka skomponowana z kulek turmalinu czarnego oraz fasetowanych kulek kwarcu z turmalinem. Dodatkową ozdobą tej czarno-białej bransoletki jest różyczka z jadeitu białego. Na jednej z kulek turmalinu czarnego wygrawerowałam ręcznie i pomalowałam na biały kolor połyskujący srebrnymi drobinkami runę Algiz.

Jak pisze Voenix w swojej „Magii run”: „Kiedyś Elhaz [inna nazwa runy Algiz], jako runa ochronna, była ryta na tarczach i oszczepach, miała osłaniać swojego właściciela przed złem. […] Elhaz zachęca nas, abyśmy przyjęli „nasz wewnętrzny głos”, który wielu z nas zagubiło gdzieś w bieganinie dnia codziennego. Jest runą duchowego otwarcia, która o tyle obdarzy nas wielkim zaufaniem do wyższych mocy, o ile my będziemy w stanie otworzyć się na to wyższe prowadzenie.”

Średnice kulek: 10 mm Wymiary kwiatuszka z jadeitu: 16 x 6 mm

Bransoletka zaplatana splotem makramowym na czarnym sznureczku, z regulacją obwodu.

O kamieniach:

Turmalin czarny – jest znany i ceniony za swoje silne właściwości ochronne. Ponadto, dobrze wpływa na kreatywność, intelekt, zmysł praktyczny. Wspomaga stabilizację emocjonalną i ugruntowanie. Jest pomocny w stanach niepokoju, nagromadzeniu negatywnej energii, poczucia zażenowania. Pomaga wyjść z mentalności ofiary.

Kwarc z turmalinem (kwarc turmalinowy) to odmiana kwarcu z czarnymi paskami turmalinu. Kryształ ten pomaga uporać się z przeżyciami z dzieciństwa i zerwać ze złymi wzorcami zachowań. Ponadto, sprzyja rozwiązywaniu problemów. Kwarc turmalinowy dobrze działa na układ nerwowy i jest pomocny w stanach wyczerpania nerwowego. Pomaga zwalczyć depresję i strach.

Jadeit należy do najtrwalszych z wszystkich minerałów na ziemi. Nie jest bez wpływu na naszą wytrzymałość i długowieczność. Zawiera trzy ważne makroelementy, których potrzebuje nasze ciało: magnez, żelazo i wapń. Jest naturalnym medykamentem dla tych, którzy cierpią na wysokie ciśnienie krwi i cukrzycę, ale również dla osób z dolegliwościami krążenia krwi, serca i nerek. Ponadto, jadeit przynosi zadowolenie i wesołość. Harmonizuje i odnawia nasze myśli. Jadeit pozwala rosnąć w nas wdzięczności i budzi zadowolenie z Natury. W Chinach jadeit był i wciąż jest traktowany jako święty kamień. Ołtarze Księżyca, Ziemi, a także wizerunki Buddy oraz innych bóstw wykonywane były z jadeitu. To pradawny kamień przyciągający miłość. W Chinach rzeźbi się go na kształt motyla i nosi na sobie lub daje innym z nadzieją pojawienia się miłości w życiu naszym lub innych osób.

Serdecznie polecam!

27 views0 comments
bottom of page