Search
  • mydokalove

Odwaga, kierunek, cel.. Tiwaz"Tyr jest gwiazdą Strzeże mocy prawej (...) Ponad mgłami nocy Nie zboczy nigdy.

Gdyby na niebie błyszczała tylko jedna gwiazda, strzała "Tiwaz" niewątpliwie do niej dotrze. Jeżeli w życiu chcemy być wielcy, chociażby dla samych siebie, obdarzmy się zaufaniem i pokorą. Poprzez wytrwałość, wiedzę i wiarę stajemy się tym, czym chcemy być. Pokorą jest przyjęcie tego,co przychodzi i wzięcie za to odpowiedzialności." ~ Alina Kaczmarek, Runiczny alfabet rzeczywistości

Odwaga, kierunek, cel, niezłomność w działaniu, odpowiedzialność, pierwiastek męski.

Centralny element talizmanu stanowi prostokątny jaspis Picasso o wymiarach 20 x 15 x 5 mm, z ręcznie wygrawerowaną i pomalowaną na czerwony kolor runą Tiwaz.

Znaczeniem runy, której patronuje bóg Tyr jest kierunek i poświęcenie. Jak pisał M. Strzałkowski w swojej „Mocy Run”: „Stosując Tiwaz w magii nastawiamy się na sprecyzowanie kierunków działań oraz musimy liczyć się z koniecznością okazania niezbędnego poświęcenia do realizacji postawionego celu. W sferze uczuć przywoła kobiecie seksownego i dobrego mężczyznę, partnera na życie, gotowego składać ofiary na ołtarzu miłości i trwałości związku. Dla mężczyzny będzie pomocny w sprawach sprawności seksualnej. Dla obojga wyznaczy kierunek życia . W sprawach pracy nakreśli kierunek działania, wytyczy nowe cele, da niezbędną siłę i niezłomność w działaniu.” Tiwaz pomaga stać się bardziej uważnym, mężnie pokonywać trudności, wzmocnić wiarę we własne siły, zachowywać się z godnością i brać odpowiedzialność za własne czyny. Pomaga przynieść sukces w problemach prawnych, o ile sami postąpiliśmy uczciwie.

Dookoła jaspisu znalazły swoje miejsce fasetowane, jak również błyszczące i matowe kuleczki onyksu, fasetowane oponki onyksu, kuleczki jaspisu Picasso oraz fasetowane kuleczki kamienia słonecznego; wszystkie o średnicy 8 mm. Bransoletka zaplatana splotem makramowym na czarnym sznureczku, z regulacją obwodu. Na zakończeniach sznureczków regulacyjnych umieściłam kuleczki korala o średnicy 6 mm.

Ten wyjątkowy talizman tworzony od podstaw ręcznie, ze starannością i sercem, stanowić będzie wyjątkowe wsparcie i oryginalną ozdobę.

O kamieniach:

Jaspis Picasso to kamień przyporządkowany do czakry podstawy. Regularnie noszony przynosi radość, świadomość obecności piękna w innych, jak również w otoczeniu. Dobry dla wszystkich, którzy poddali się, jeśli chodzi o życie i ludzi. To kamień, który przypomina nam o tym, że nigdy nie jest za późno, aby w pełni cieszyć się życiem.

Onyks jest kamieniem ochronnym, pomocnym zarówno wtedy, gdy trzeba stawić czoła przeciwnikom w jakimś starciu lub konflikcie, jak również wtedy, gdy samotnie przemierzamy ciemne ulice nocą; chroni nas przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Onyks pomaga w odpieraniu negatywnej energii skierowanej ku nas (ataki psychiczne, uroki). Jest to kamień dający ochronę i stabilność także przy obciążeniach wewnętrznych. Pomaga nam odkryć słabe miejsca w sobie i pokonać je dzięki odpowiedniej pracy duchowej. Onyks oddala melancholię i wyrabia siłę charakteru. Pomaga w uczuciu żalu i braku opanowania. Kamień czakry podstawy. Wzmacnia kości, aktywizuje tworzenie się krwi. Wpływa korzystnie na równowagę yin-yang, wyrównuje ciało i ducha. Ponadto, onyks pomaga w podejmowaniu decyzji i przynosi szczęście osobiste i w domu.

Kamień słoneczny, jak większość migocących, odbijających światło kamieni, ma właściwości ochronne. Noszony przy sobie lub na sobie, dodaje ciału energii fizycznej. Jest pomocny w pokonywaniu strachu i stresu, zapewnia ochronę od negatywnej energii. Dodaje odwagi, a co za tym idzie, przynosi większą wiarę we własne możliwości. Pomaga przezwyciężyć niepewność. Wnosi optymizm i spokój.

Koral wnosi w serce harmonię, piękno i czystość. Uczy przeżywać życie z zadowoleniem. Dzięki koralom poznajemy lepiej samego siebie, pozbywamy się egoizmu, który zastąpiony zostaje akceptacją innych i samych siebie. Koral to magiczny talizman przyciągający powodzenie i szczęście. Wspomaga zdolność wizualizacji, wyobraźnię, intuicję i mądrość. Dobrze działa na emocje, usprawnia przepływ energii. Ponadto, przeciwdziała depresji, negatywnym emocjom oraz obawie o to „co powiedzą inni”. Czerwony koral pobudza, ogrzewa, ożywia i jest pomocny, gdy brakuje nam energii życiowej.

Serdecznie polecam!

4 views0 comments

Recent Posts

See All